Шкільна бібліотека Підгірнянського НВК

В нашій бібліотеці можна:
 - взяти цікаву книгу;
 - розповісти про книгу, яка сподобалась;
 - підготувати доповідь, повідомлення або презентацію;
 - знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію;

Шкільна бібліотека є обов’язковим підрозділом загальноосвітнього навчального закладу, вона органічно поєднує завдання, що стоять в галузі освіти і бібліотечної справи, здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час. Її діяльність організовується спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і нормативних документів, затверджених директором навчального закладу.

Саме в ній дитина вперше знайомиться зі самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для  себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і  досвідчений учитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів . Не проходять повз  шкільну бібліотеку батьки, які хочуть постійно вчитися, удосконалюватися. Скільки читачів ,  стільки й відповідей повинна дати шкільна бібліотека, нікого не обділивши увагою  найпрекраснішого дива світу – книги.

До послуг читачів складено алфавітний та систематичний каталоги, картотеки газетних та журнальних статей. Бібліотека обладнана комп’ютером.

Загляньте на перерві чи після уроків до бібліотеки. Допитливі оченята читачів шукають для себе щось нове , не знане раніше. І на допомогу їм приходить довідкова література. Це незвичайний фонд бібліотеки. Його примірники розташовані зручно, як кажуть, «під рукою». Не гаючи часу, застосовують на практиці знання, одержані на бібліотечних уроках, і швиденько знаходять потрібну інформацію в словнику, довіднику чи в енциклопедії. Невичерпним джерелом інформації для читачів слугує фонд періодичних видань. За п’ять років зберігаються в бібліотеці освітянські видання, дитячі журнали , газети .

Бібліотека - це сучасний інформаційний центр, що допомагає учням вчитись, а вчителям - навчати.

Бібліотека Підгірнянського НВК

Працює: з 9.00 - 13.00 год.

Вихідний: субота, неділя

Бібліотека в школі - одна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати державні програми національної освіти і виховання дітей. Вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного процесу школи.

План роботи

шкільної бібліотеки Підгірнянського НВК

на 2014/2015 навчальний рік

Основні розділи плану

І. Підсумки роботи бібліотеки за 2013/2014 навчальний рік

ІІ. Основні завдання і напрямки роботи шкільної бібліотеки на 2014/2015 навчальний рік

ІІІ. Обладнання та оформлення шкільної бібліотеки

IV. Організація книжкового фонду каталогів та картотек

V. Обслуговування учнів і популяризація літератури

VI. Популяризація бібліотесно=бібліографічних знань

VII. Методична допомога шкільної бібліотеки

VIII. Робота з батьками

ІХ. Робота по підвищенню професійного рівня бібліотекаря

Номативно-правова база

Положення про шкільну бібліотеку

Закон України про освіту

Про загальну середню освіту

Про бібліотеку і бібліотечну справу

Інструкція з обліку документів

Про використання підручників

Правила користування бібліотекою

Учні з 1 по 4 клас мають право:

-користуватися книжковим фондом та довідково-бібліотечним апаратом;

-одержати до дому книжку строком від 7 до 10 днів;

-користуватися у читальному залі періодичними виданнями;

-учні 5-11-х класів підписуються у формулярі за кожну взяту книгу.

-не читайте книги під час їжі, не беріть їх брудними руками

Учні зобов`язані :

-дбайливо поводитися з книгою;

-повертати книгу не пізніше встановленого строку;

-За учнів, які не повернули в бібліотеку книгу, матеріальну відповідальність несуть їхні батьки. Якщо підручник загублено або зіпсовано учнем і використовувався він не більше 1 року, батьки зобов`язані придбати аналогічний підручник. Якщо підручник використовувався більше 1 року, замість загублених або зіпсованих підручників до бібліотеки може бути повернута навчальна та художня література (рівноцінність запропонованих книг визначає бібліотекар).

Як зберігати книгу:ть її брудними руками;

-Не перегинайте книги.

-Очищуйте книги від пилу.

-Не кладіть у книги олівці,ручки, лінійки.

-Не загинайте сторінки,користуйтесь закладками.

-Користуйтесь обкладинками з поліетиленової плівки або з цупкого паперу.

-Не читайте книги на сонці.

-Зберігайте книги у заскленій шкафі або на полицях.

-Перегортаючи книгу,беріться за верхній обріз сторінки.

-Оберігати книги від комах, жуків-точильщиків та молі.

Пам`ятка по використанню та зберіганню підручників

1. Отримавши підручники обгорни їх папером або обкладинкою.

2. Не клади в підручники олівці, ручки та інші предмети.

3. Не загинай кутів та сторінок – кути відриваються, зроби для підручників закладинки.

4. Не малюй і не пиши в підручниках, не роби ніяких поміток.

5. Не перегинай підручники, від цього псується книга, випадають сторінки.

6. Якщо з підручника випала сторінка, приклей її.

7. Перед здачею підручників у бібліотеку, приведи їх в порядок.

8. В кінці учбового року, або при вибутті зі школи, здай усі підручники в бібліотеку.

9. Актив класу в кінці року оцінює стан підручників.

10.Загублений або зіпсований підручник батьки учня повинні замінити новим.

Натисніть, щоб завантажити файл "Поради батькам, як зацікавити дітей читанням."