Першокласник!

ПЕРШОКЛАСНИК: МАЛЮК ЧИ СУМЛІННИЙ ШКОЛЯР?

Таке питання намагаються розв’язати напередодні нового навчального року батьки майбутніх першокласників . У світлі останніх урядових та міністерських документів відповідь на це питання є суттєвою та надзвичайно важливою.

Співпрацюючи протягом кількох років з дошкільним навчальним закладом, педагоги початкової школи  пересвідчились, що уже в дитячому садочку до дитини висувається багато вимог. Намалюємо приблизний «портрет» майбутнього першокласника (За Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі” ). ВІН:

•   вимірює кількість, довжину, ширину, висоту, об’єм, масу, час ;
  •   розуміє відповідальність людей та свою власну за стан природного довкілля;
  •   утримується від небажаних висловлювань та вчинків;
  •   вчиняє справедливо, совісно не лише в присутності дорослих, а й за відсутності контролю;
  •   вправний, витривалий, енергійний у повсякденній діяльності;
  •   ефективно спілкується рідною мовою; дістає задоволення від читання (дорослим та власного).

Погодьтесь, вимоги високі навіть для дорослої людини. А як же дитина?

Намагаючись зробити перехід від дошкільної освіти до найсуттєвішого етапу у набутті безцінного життєвого досвіду – шкільної освіти - легким , педагогічний колектив, послідовно та продумано здійснює ряд важливих заходів у напрямку покращення умов навчання першокласників.

У шкільній бібліотеці очікують на своїх власників нові підручники для першокласників. А в ігровій кімнаті діти зможуть відпочити від «важких» шкільних завдань та поспілкуватись з друзями, яких, сподіваємось, у них побільшає. Всі учні 1 класів 1 вересня прийдуть у світлі, чисті класи, сядуть за нові парти, навчаться читати та писати  перші слова. Хочеться вірити, що поряд з найважливішими  словами «мама», «тато», «родина», вони напишуть «Батьківщина», «ліцей», «учитель».

А поки з нетерпінням очікують своїх учнів мудрі та досвідчені педагоги . З тривогою дивляться у майбутнє батьки майбутніх учнів: чи виправдають вони їхні сподівання. Адже вони, наші малюки, зазираючи нам у вічі, очікуючи від нас чергових відкриттів, завжди готові давати нам руку довіри. Тому й наше завдання сьогодні – простягнути у відповідь свою руку допомоги та підтримки цим найменшим школярикам, щоб вони впевнено крокували у життя, вірячи, що тут, у ліцеї, їх чекають як старанних, а тому рівноправних мешканців чарівної Країни Знань.

• Поради батькам
  1. Як допомогти дитині адаптуватись